plastové
okná & dvere top kvality

zameranie, kalkulácia, nastavenie, odvoz okien ZDARMA!

Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti obťažujúcemu hmyzu. Aj keď je ich funkcia predovšetkým praktická, svojim designom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Sieť je vyrobená z po plastovaného sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Je dodávaná v šedej farbe. Napriek tomu že je pomerne hustá pri pohľade von ju skoro nevnímate, je dobre priehľadná. Hliníkový rám je vyrobený z valcovaného hliníka a povrchovo je chránený vypalovacím lakom. Prevedenie je možné vo farbe bielej, hnedej a zlatý dub.

Ponúkame Vám možnosť výberu pevných alebo rolovacích sieti

Pevné siete patria k tradičným spôsobom ochrany okien alebo dverí proti otravnému hmyzu. Rám siete zaručuje trvalé napruženie sieťoviny. Sieťovina je upevnená v ráme pomocou pryžovej upchávky. Tento typ sietí je vhodný pre všetky typy okien vrátane atypických tvarov, je obľúbený pre jednoduchú údržbu a manipuláciu. Nielen okná, ale aj dvere je nutné vybaviť účinným prostriedkom proti vniknutiu hmyzu. Pevné siete na dvere sú vo svojej podstate druhé otočné dvere s rámom. Dverné siete možno namontovať so samozatváracími pántmi, ochrannou lištou proti prekopnutiu a ďalšími doplnkami.

 

 

Rolovacie siete sú moderným trendom v oblasti ochrany vnútorného priestoru pred dotieravým hmyzom. Rolovacia sieť sa pohybuje vo vodiacich lištách vybavených kartáčikom pre dokonalé utesnenie a navíja sa na hriadeľ uložený v hliníkovom horizontálnom boxe. Sťahovanie a vyťahovanie siete je zjednodušené pomocou špeciálneho pružinového hriadeľa, ktorý môže byť na želanie vybavený brzdou pre ešte plynulejší chod sieťoviny vo vodiacich lištách. Rolovacie siete sa montujú do ostenia alebo na rám okna a dverí. Dverná má dve varianty z hora na dol alebo z jednej strany na druhú.

Novinkou sú dverné posuvné sieťky. Posuvné sieťky sú vyrobené z dverného sita bez pántov, ktoré sa pohybuje v hornej a dolnej vodiacej lište. Výhodou je že nezaberá miesto pri otváraní.